poniedziałek, 28 grudnia 2015

W ciepłych krajach też bywa zimno :-)

W Tajlandii aż tak zimno nie jest J Zima w Tajlandii to mały 'pikuś', w porównaniu z tym co widzicie na zdjęciach ;-)
Ale jeżeli ktoś się wybiera w północne Indie, np. w okolice Himalajów to musi się odpowiednio przygotować. Indie, to co prawda jedno z najcieplejszych państw na świecie, ale warto wiedzieć, że to ogromny kraj i północ bardzo różni się klimatycznie od południa.
Miejsca, które widzicie na zdjęciach to północne Indie, dokładnie  East Sikkim Tsomgo (Changu) lake. Byliśmy tam w styczniu 2011 roku i było naprawdę zimno;-)  Potem pojechaliśmy do słynnego Darjeeling i też zmarzliśmy ;-) Ale za to napiliśmy się gorącej, pysznej herbaty darjeeling ;-)

Jedną z atrakcji jest przejażdżka na jaku, my akurat nie skorzystaliśmy:) Podobno jaki się nigdy nie kąpią, za zimno im hihihi, wiec zapachy mają 'intensywne' ;-)


Do Changu lake dojeżdża się jeepami, droga jak widać jest kręta i niebezpieczna, nie wszystkim udaje się dojechać:


A jak ktoś zapomniał szalika czy czapeczki to można kupić na miejscu:


Nasza dzielna 'zimowa' grupa ;-)

8 komentarzy:

 1. Piekne, górskie widoki! Ale ten jeep zawieszony na murze to nieprzyjemny widok, jednak nie dziwie się, skoro droga kręta, wąska, w górze samej jak gdyby wycięta! Dobrze, że to nie Wy sie tam zawiesiliscie, bo jak by było z wyciąganiem? Czy Tajowie chętni są do pomocy w takich sytuacjach? Myśmy w Au parę razy sie w róznych dziwnych miejscach zakopali i przewaznie mieliśmy problem z uzyskaniem pomocy.Ale jakos w końcu się ktoś zyczliwy znajdował. A poza tym jak przygoda to przygoda!:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej części świata ludzie bardzo chętnie pomagają, szczególnie jak 'biedny biały' potrzebuje pomocy :-)
   Czasami bywa tylko problem z komunikacją, szczególnie jak pomoc ma dotyczyć wskazania drogi lub jakiegoś wyjaśnienia i mowa rąk nie wystarcza ;-) Mimo szczerych chęci udzielenia pomocy, nic z tego nie wychodzi;-)
   Oj, a przygód w podróży co niemiara, jak się dzieją to człowiek ma dość, ale potem okazuje się, że to najlepsze opowieści podróżne;-)
   Pozdrawiam ze słonecznej Tajlandii ;-)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Hi Rupaly! Do you recognize this place in pictures :-) Yes, it was in India ;-) In Sikkim - Changi lake.
   Happy New Year!!

   Usuń
 3. Pozdrowienia i wszystkiego cudownego w Nowym Roku :-)
  A cóż to za cudny szczyt, na który patrzy pan Rajski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpozdrawiamy i również życzymy cudowności w Nowym Roku :-)
   A ten szczyt to Kanczendzonga (Kandzendzunga) drugi co do wysokości szczyt w Himalajach, trzeci co do wysokości szczyt Ziemi :-)

   Usuń
 4. Zazdrościmy widoków! Byliśmy w Darjeeling w tygodniu mgły, w związku z czym mieliśmy możliwość podziwiania tylko tego co namacalne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepsza pora to kwiecień, maj ;-) Musicie jechać jeszcze raz:-)

   Usuń