Wywiady z podróżnikami

Aby spojrzeć na Indie bardziej obiektywnie, niż tylko własnym okiem, rozpoczęliśmy cykl "Wywiady z podróżnikami po Indiach".
Może inni widzą Indie inaczej, a może podzielają nasze zdanie, chcieliśmy to sprawdzić.
Zapraszamy do poczytania:
1. Grażyna z Łodzi, która z zawodu jest przewodnikiem turystycznym, a z zamiłowania podróżnikiem. Odwiedziła już sporo krajów azjatyckich, ale w Indiach była pierwszy raz. W podróż wybrała się z koleżanką, ale zbieg różnych okoliczności spowodował, że część podróży odbyła samotnie, co zawsze podziwiam! 
2. Kasia i Marysia to dwie studentki, które wybrały się do Indii bo...znalazły tanie bilety. Najpierw była spontaniczna decyzja, potem planowanie, przygotowywanie, odliczanie dni, godzin i ... wielka przygoda! Jak same piszą Indie - nie rozczarowały ani też nie odstraszyły, okazały się poza tym finansowo do zaakceptowania, nawet na studencką kieszeń. 
3. Roman z Kędzierzyna - Koźla, który całe życie marzył o podróży w dalekie kraje, wybrał  za swój cel Indie i Nepal.Wyprawa okazała się trudna, a Indie nie takie jak sobie wymarzył… Męczący naciągacze, spóźnione pociągi i jeszcze kradzież w Dheli… Ale może jednak warto było … dzięki tej podróży uzmysłowił sobie pewne wartości.
4. Kasia z Zielonej Góry razem z silną ekipą w składzie Grzesiek + Bartek wybrali się do Indii celowo w czasie monsunu, bo ... jest chłodniej. Oprócz deszczu Kasia spodziewała się większej „masakry” niż w jakimkolwiek innym zwiedzanym przez nią kraju i tak było! Ale podobało się, było super, tylko (jak twierdzi) Indie trzeba czuć, nie są dla wszystkich!
5. Bartek z Zielonej Góry podróżował po Indiach w znanej nam już ekipie z Kasią i Grzegorzem.  Tym razem Indie oczami Bartka, który potraktował sprawę z pewną dozą dowcipu i ironii, jak przystało na mieszkańca „zielonogórskiego zagłębia kabaretowego”.
I nie ma się co irytować, każdy ma prawo do swojej oceny tego dziwnego kraju.
6. Kasia Krawiec z racji zawodu w podróże wybiera się tylko w czasie wakacji, ale pora deszczowa w Indiach nie taka straszna, więc nie stanowiła problemu.  To nie był jej pierwszy kraj azjatycki wiedziała więc mniej więcej czego się spodziewać, jednak ... najbardziej zawiodła się na ludziach. Pozostały negatywne odczucia, ale też przeświadczenie, że to fascynujący kraj, warto go odwiedzić i poznawać wszystkimi zmysłami.
7. Grzegorz Kopcial, który przez 2 tygodnie, w porze deszczowej przemierzał Indie. Oprócz typowych porad co zobaczyć i jak się poruszać, Grzegorz podpowiada jak sobie radzić jeżeli się nie przepada za kuchnią indyjską i jeszcze na dodatek lubi się mięso czyli "ryżowo warzywne papki z domieszką dużej ilości przypraw" raczej nie zachęcają.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz