poniedziałek, 30 lipca 2018

Brama do Nieba w Chinach czyli Tianmen.


Góra Tianmen to nie tylko szklane ścieżki przyklejone do zbocza gór, ale całe mnóstwo innych atrakcji. Chińczycy chyba lubią mieć wszystko naj ... i w przypadku góry Tianmen udało im się osiągnąć sukces parę razy:
- Czeka was tam przejażdżka najdłuższą na świecie kolejką linową, trwa 30 minut i ciągnie się przez ponad 7 kilometrów.
- 999 stopni mają Schody do Nieba, czyli do najwyższej dziury na świecie znajdującej się w górze.
- Przez 11 km można przejechać się autobusem po drodze 99 zakrętów (do tej pory największe emocje wzbudziła we mnie droga Trolli w Norwegii, ale Chińczycy ją przebili);


- Jak na razie spacerować można po trzech szklanych Skywalkach oraz kilometrach ‘normalnych’ ścieżek zawieszonych na wysokości 1400 m, przyklejonych do klifów.- Tianmen ma wysokość  1,519 m i jej górne partie często są zatopione w obłokach. To na ile uda się zachwycić cudami tej góry w dużym stopniu zależy od pogody, niestety można trafić na mleko i kiepską widoczność. My wybraliśmy się latem, co oznacza że jest bardzo gorąco, ale większe szanse na piękne widoki. Chociaż czytałam, że jak masz chmury pod nogami spacerując po Glass Skywalk to mniejszy strach ;)


- Na szczycie góry znajduje się świątynia, której początki sięgają dynastii  Tang – kolejna atrakcja, której nie wolno pominąć.- Tianmen znajduje się w Zhangjiajie, czyli niedaleko Krainy Avatara, trzeba tylko zaplanować więcej czasu, żeby nacieszyć się wszystkimi pięknymi widokami jakie są dostępne w okolicy.
- Wszystkie atrakcje turystyczne w Chinach są bardzo drogie (pocieszające jest chociaż to, że kasują tak samo obcokrajowców i Chińczyków, strasznie nas denerwowały 10 razy wyższe ceny w Tajlandii czy Indiach) – Tianmen przykładowo 260 Rnb = 145 zł, w cenie jest przejazd najdłuższą kolejką oraz autobus po drodze z zakrętami, ale już za inne dodatkowe podwózki (np. kolejka krzesełkowa) trzeba sobie dopłacić lub więcej chodzić.
Góra warta tej kasy absolutnie, wrażenia niezapomniane!


 Pierwszy widok na TIANMEN  i trochę zawód, że w chmurach, ale potem chmury się rozwiały i udało się - widoczność była wspaniała!

Za nami 999 schodów do Nieba, nie liczyłam więc nie potwierdzam, że na pewno tyle. Czy to nie dziwne, że wszystko mają z 9-wiątkami?

Brama do Nieba Brak komentarzy:

Prześlij komentarz