poniedziałek, 19 grudnia 2016

Świąteczne lajki dla chłopaka ze slamsów.

Na pewno znacie akcje, w których aby spełnić marzenia jakiegoś dzieciaka wysyłamy kartki pocztowe z różnych zakątków świata.  Tym razem mamy możliwość uszczęśliwić chłopaka oraz jego znajomych ze slamsów w jeszcze prostszy sposób, wystarczą pozdrowienia i lajki. A że okres świąteczny to taki czas, kiedy chętniej robimy coś dobrego dla innych, postanowiłam opowiedzieć Wam tą historie.
Poss Hao to zwykły chłopak z boiska, za to boiska są NIEZWYKŁE i od nich zaczyna się cała opowieść.

W Bangkoku gdzie mieszka 10 mln. ludzi, są takie dzielnice jak Khlong Toei, gdzie człowiek mieszka niemalże na człowieku, uliczki są tak wąskie, że motor ledwo się przeciśnie, a o budowie boiska czy placu zabaw dla dzieci można zapomnieć. Takie są slamsy.
Pojawiła się jednak w Bangkoku firma, która postanowiła zaprojektować boiska o nietypowych wymiarach i kształtach, dopasowując je w wolne przestrzenie ciasnej zabudowy. Inicjatywa godna pochwały, szybko więc informacja i zdjęcia obiegły cały świat footbolowy. Lokalne dzieci ze slamsów wreszcie będą mogły pograć w piłkę nożną.


Czy rzeczywiście od słów przeszło do czynów? Postanowił to sprawdzić Piotrek (nasz syn), który obecnie mieszka w Tajlandii. Nie było łatwo znaleźć osławione nieprostokątne boiska, a jakie zdziwienie czekało go gdy trafił wreszcie do celu? Zobaczcie sami:


Filmik autorstwa Piotrka, który ukazał się na kanale Dominik Futbolove, szybko zdobył oglądalność prawie 90 tysięcy wyświetleń. Dzięki Piotrkowi dowiedział się o tym Poss Hao, jeden z chłopców z boiska. I tu się zaczyna druga część tej historii. Był oczywiście przeszczęśliwy i poprosił, żeby w następnym filmiku przekazać pozdrowienia dla niego i jego kolegów. Powstał więc kolejny filmik, gdzie możemy spełnić marzenie chłopaka  i przesyłać mu pozdrowienia:


LAJKUJ, POZDRAWIAJ I SPEŁNIAJ MARZENIE POSS HAO
No cóż sponsorzy nieprostokątnych boisk zawiedli. Ciekawe jak długo będzie działało ostatnie boisko. Póki co dzieciaki na boso lub w klapkach dalej grają i cieszą się życiem. Mam nadzieję, że wy nie zawiedziecie i prześlecie lajki dla Poss Hao.
Wesołych Świąt z upalnej Tajlandii J
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz